Choď na obsah Choď na menu
 


Stanovisko spoločnosti Ekologická skládka, a.s. k plánovanej štafete...

 

Pripravovaná štafeta aktivistov je podľa názoru spoločnosti Ekologická skládka reakciou na nami zverejnené dôkazy, podľa ktorých mesto Pezinok v roku 2002 pri aktualizácii územného plánu "podvádzalo". Nakoľko zmenu územného plánu mesto vopred nedohodlo so žiadnym dotknutým orgánom štátnej správy, je schválenie zmeny funkčného využitia územia Nová Jama podľa stavebného zákona v celom rozsahu neplatné.


Po tom, čo sme usvedčili mesto Pezinok z "podvodu" a aktivistom zobrali aj posledný argument ohľadne zákonnosti skládky, utiekajú sa k nátlakovým aktivitám. Rozhodnutie Ústavného súdu SR majú aktivisti dávno k dispozícii a to už od novembra 2009, nakoľko im ho poskytol náš zmluvný partner, keďže je súčasťou zmluvy o uložení odpadu. Nebude preto náhoda, že aktivisti účelovo zavádzajú verejnosť a to najmä vzhľadom na to, že sa na takúto štafetu pripravujú až šesť mesiacov po rozhodnutí súdu, ale len pár mesiacov pred voľbami.

 

Aktivisti proti pezinskej skládke nemajú jediný kvalitný argument, že by ohrozovala zdravie ľudí, preto sa uchyľujú k nátlakovým akciám a odmietajú diskutovať o vecnej stránke samotnej skládky, ktorá je jedna z najmodernejších a najbezpečnejších na Slovensku. Počas prevádzkovania skládky sme zozbierali dostatok podpisov na petícii za jej zachovanie a to práve od Pezinčanov, ktorí na ňu dennodenne vyvážajú svoj vlastný odpad. Je preto otázne, koho záujmy aktivisti v štafete hája, pretože záujmy Pezinčanov podpísaných na petícii to určite nebudú.

 

Ján Man, predseda predstavenstva spoločnosti Ekologická skládka, a.s.